Dzieci podczas lekcji bibliotecznej poznają różnego typu książki

12 stycznia Koszalińską Bibliotekę Publiczną odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 20 w Koszalinie. Małych gości przywitała bibliotekarka z różdżką, która oprowadziła ich po magicznym świecie książek (labirynt z książkowych regałów w magazynach zrobił na nich ogromne wrażenie!), ale nie tylko... Zafascynowane dzieci oglądały płyty muzyczne, książki elektroniczne, kasety oraz filmy (na płytach DVD, ale i w formacie VHS). Z zaciekawieniem przyglądały się ciekawie wydanym książkom o różnych kształtach, w różnych językach i z nietypowymi ilustracjami.

Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak powinno się w niej zachowywać. Dzieci poznały także różnice między biblioteką szkolną, domową i publiczną. Każdy uczestnik lekcji otrzymał również specjalnie przygotowaną na tę okazję zakładkę i naklejkę z napisem „Chodzę do biblioteki”, bo wiemy doskonale, że rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u najmłodszych jest bardzo ważne.

Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana - J. Lelewel
(i dokładnie tak było podczas odwiedzin dzieci z Przedszkola nr 20 w Koszalinie).

Serdecznie zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą lekcji bibliotecznych.

Małych gości przywitała bibliotekarka z różdżką
Przedszkolaki zwiedzają biblioteczne magazyny
Dzieci podczas lekcji bibliotecznej poznają różnego typu książki
Maluchy oglądają płyty muzyczne, kasety oraz filmy