Nieznajomy

|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 397
Nieznajomy

Helena pracuje w sklepie z ubraniami. Pewnego dnia w jednej z przebieralni znajduje… noworodka. Postanawia go zatrzymać, ale utrzymuje to w tajemnicy przed wszystkimi, nawet przed swoim partnerem Antoinem, który dzieci mieć nie chce. Woli za to kupić Helenie psa. Ale Antoine też ma sekret – romans ze swoją studentką Vicky. Ta z kolei obżera się, by utyć, co pozwoli jej ukryć niechcianą ciążę…

To punkt wyjścia do „Nieznajomego” Anny Sommer, obyczajowego dramatu pełnego skrywanych pragnień i emocji. Szwajcarska rysowniczka i pisarka w swoim najnowszym komiksie, który znalazł się w oficjalnej selekcji festiwalu Angouleme w 2018 roku, porusza tematy bliskie jej twórczości już od debiutanckich „Damskich dramatów”: międzyludzkie relacje, miłość, seks, zaufanie, kłamstwa, nieporozumienia. Wszystko to opisane i pokazane zostaje z kobiecej perspektywy, nie bez ostrego i frywolnego poczucia humoru.

Autor: [scenariusz i rysunki] Anna Sommer
Rok wydania: 2019