M.O.D.A. : metki, obcasy, dżinsy, adidasy

|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 268
M.O.D.A. : metki, obcasy, dżinsy, adidasy

Nowość w przebojowej serii edukacyjnej Dwóch Sióstr. D.O.M.E.K. opowiadał o architekturze, D.E.S.I.G.N. - o wzornictwie. Czas na porywającą opowieść o modzie!

Pasjonująca książka o tym, co najciekawsze w modzie ostatnich 100 lat. Dowiecie się z niej, co to jest moda i do czego służy. Przeczytacie o związanych z nią miejscach, osobach i wydarzeniach. Poznacie najciekawsze i najbardziej zwariowane pomysły projektantów mody. Dowiecie się, skąd wzięły się ubrania, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia: dżinsy, spódniczka mini czy buty na obcasie. I przekonacie się, że o ubraniach i ubieraniu się można myśleć na tysiąc różnych sposobów.

Katarzyna Świeżak - z wykształcenia historyk sztuki, z zawodu dziennikarka. Szefowa działów Moda i Styl Życia w Wysokich Obcasach. Współautorka książki o młodym pokoleniu polskich malarzy z przełomu wieków zatytułowanej Najgroźniejsze pędzle i współkuratorka wystawy o tym samym tytule, jurorka konkursu Nowy Folk Design. Prywatnie - miłośniczka tańca i egzotycznych podróży.

Katarzyna Bogucka (ur. 1985) - graficzka, ilustratorka, malarka. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku malarstwo. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jej specyficzny, nowoczesny styl ilustracji książkowej cieszy się coraz większą popularnością. Jest autorką ilustracji do wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry serii wierszyków: Stefan Burczymucha, Małpa w kąpieli, Paweł i Gaweł, Chory kotek.

Źródło: www.eksiegarnia.pl

Autor: Katarzyna Świeżak