Historia Polski : tysiąc lat burzliwych dziejów

|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 264
Historia Polski : tysiąc lat burzliwych dziejów

Autorzy w kolejnych rozdziałach prezentują Polskę Piastów i Andegawenów, Jagiellonów, Rzeczpospolitą Obojga Narodów, czasy zaborów oraz XX i XXI wiek, a w każdym z nich koncentrują się na czterech głównych zagadnieniach: polityce, administracji i społeczeństwie, gospodarce oraz kulturze.

Zajmujące, a jednocześnie krótkie teksty objaśniają zawiłe historyczne procesy, odsłaniają nieznane fakty, opisują wydarzenia przełomowe, przybliżają sylwetki postaci kształtujących od wieków dzieje Polski. Książka ta będzie niezastąpioną publikacją dla uczniów i studentów, a także dla wszystkich miłośników dziejów ojczystych. Zwłaszcza liczne mapy, zdjęcia (także archiwalne), ilustracje i tabele, ciekawostki (m.in. fragmenty relacji i wspomnień z epoki) pomogą w wyborze najważniejszych informacji lub w uporządkowaniu wiedzy szczegółowej. Na końcu publikacji zamieszczono słownik pojęć historycznych, indeks nazwisk i postaci.

Źródło: www.eksiegarnia.pl

Autor: red. prow. Katarzyna Kucharczuk