Kolekcjonerka zbrodni : patohistorie z polskiej prowincji

Kategoria: Książki
|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 95
Kolekcjonerka zbrodni : patohistorie z polskiej prowincji

KOLEKCJONERKA ZBRODNI na swoim blogu polskiepato.pl pod pseudonimem Kvoka opisuje i kolekcjonuje ślady dzikiego okrucieństwa, bezdennej głupoty i banalnego zła, umieszcza je tam jak znaczki w klaserze. Ta strona w klaserze poświęcona jest zabójcom, tutaj cała seria gwałcicieli, a następne rzadkie serie sadystów i zboczeńców. Pod każdym szczegółowy opis: co zrobił, jak zwabił, jak zabił, zaszlachtował, pokroił, jak się pastwił. Taka to historia i taka kolekcja.

Wszystkie te zdarzenia miały miejsce, zostały opisane w prasie, w pamięci sąsiadów. Głośniejsze zdobyły zasięg ogólnopolski, o tych kameralnych pisały lokalne gazety.

Ta książka jest o niej – blogerce, o jej szczególnej kolekcjonerskiej pasji, o kryminalnych historiach Polski B i ich podłożu – alkoholizmie, przemocy domowej, sąsiedzkiej zawiśc.

O AUTORCE
Zuzanna Pol - z wykształcenia arabistka, z zawodu reporterka, dziennikarka, fotografka i – farciara, bo wielkim przywilejem jest lubić swoją pracę.
Pisanie tej książki było jednak podróżą do piekła, ale każda podróż, nawet ta na samo dno, poszerza horyzonty, wiedzę o sobie samym i o świecie. Ze
świata bohaterów tej książki możemy wrócić, jesteśmy tam tylko turystami.
Pamiętajmy jednak o tym, że ten świat jest ciągle czyimś realnym cierpieniem. Autorka ma nadzieję, że może dzięki tej lekturze kogoś ono ominie.

Autor: Zuzanna Pol
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: Bellona
Liczba stron: 228
Źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl