Ułatwienia dostępu

Kategoria: Książki
Odsłon: 164

Jakich gladiatorów uwielbiał zabijać okrutny cesarz Kommodus? Kto walczył z zasłoniętymi oczyma? Dlaczego tarcze dzieliły kibiców? Jak działały starożytne windy? Czy na pewno podniesiony kciuk oznaczał darowanie życia pokonanemu gladiatorowi? W jaki sposób łapano pantery?

Gladiatorzy Konstantina Nossova, znanego naukowca, specjalisty w dziedzinie uzbrojenia i podróżnika, to zarówno znakomicie napisana książka dla laika w dziedzinie historii i uzbrojenia, jak i szczegółowa monografia dla znawcy epoki oraz tematyki.

Amator znajdzie tu przystępnie napisane kompendium obecnego stanu wiedzy, pełne ciekawostek i działających na wyobraźnię ilustracji. Pasjonat historii i technik walki doceni analizę hipotez o pochodzeniu walk gladiatorów, rekonstrukcję uzbrojenia i pojedynków, przygotowania do igrzysk i konstrukcję amfiteatrów, opis życia codziennego gladiatorów - wszystko poparte dowodami archeologicznymi, rekonstrukcjami i bogatą bibliografią.

Źródło: www.eksiegarnia.pl