Przyszłość zależy od nas : przewodnik po kryzysie klimatycznym dla niepoprawnych optymistów

Kategoria: Książki
|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 45
Przyszłość zależy od nas : przewodnik po kryzysie klimatycznym dla niepoprawnych optymistów

 

Zmiana klimatu to najpilniejszy i najpoważniejszy problem, z jaki ludzkość kiedykolwiek miała do czynienia. Sposób, w jaki zajmiemy się nim w ciągu następnych dziesięciu lat, określi świat, w którym będziemy żyć i jaki pozostawimy w spadku naszym dzieciom.

Christiana Figueres i Tom Rivett-Carnac - którzy prowadzili negocjacje podczas historycznego porozumienia paryskiego w 2015 roku - napisali ostrożną, ale optymistyczną książkę o zmieniającym się klimacie świata i losie ludzkości.

Autorzy przedstawiają dwa możliwe scenariusze dla naszej planety. W jednym z nich opisują życie na Ziemi do 2050 roku, jeśli nie uda nam się osiągnąć paryskich celów klimatycznych. Z drugiej pokazują, o ile wiele lepiej będzie się żyć w neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, regenerującym się świecie. Argumentują za bezpośrednim stawieniem czoła kryzysowi klimatycznemu, z determinacją i optymizmem. Przyszłość zależy od nas przedstawia nasze opcje i wskazuje, co rządy, korporacje i każdy z nas może i musi zrobić, abyśmy mogli odeprzeć katastrofę.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Autor: Chrisitiana Figueres, Tom Rivett-Carnac
Rok wydania: 2021
Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Liczba stron: 233
Źródło opisu: https://www.empik.com/