Witam;-)

Tegoroczne nagrody Grammy zostały rozdane! Za najlepszy album jazzowego zespołu (Best Large Jazz Ensemble Album) uznano "Night in Calisia" z muzyką Włodka Pawlika. Album został nagrany z udziałem Trio i z jazzmanem światowego formatu jakim jest Randy Brecker. Dla fanów jazzu to znakomita nowina, tym bardziej, że Włodek Pawlik jest pierwszym polskim jazzmanem, który zdobył Grammy.

Album "Night in Calisia" posiadamy w naszych zbiorach, zatem zachęcam do wypożyczenia;-) Sygnatura albumu to 5221. A tak przy okazji, wielbicielom jazzu i wierszy Józefa Czechowicza (a nawet tym, którzy jazzu nie tolerują), nasz dział poleca płytę Włodka Pawlika pt. "Wieczorem" nr 5731. Na płycie można usłyszeć m.in Kubę Badacha i Dorotę Miśkiewicz.

Warto wspomnieć, że wśród nagrodzonych jest zespół The Civil Wars. Tajemniczy duet został nagrodzony w kategorii najlepszego występu country (Best Country Duo/Group Performance). Utwór, który promował album "From This Valley" pochodzi z krążka pt. "The Civil Wars". Płyta jest dla mnie ciekawym odkryciem i pozytywnym zaskoczeniem. Płyta jest godna polecenia fanom muzyki folk i spokojnych brzmień. Album "The Civil Wars" jest w naszych zbiorach pod sygnaturą 5713.

Nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała o nieco cięższych brzmieniach;-) W starciu o nagrodę o najlepszy rockowy album, zespół Black Sabbath deptał po piętach Led Zeppelinom. Album "13" Black Sabbath, nie przyniósł szczęścia w tej kategorii Ozziemu. Ale nie ma tego złego...zespół Black Sabbath zdobył statuetkę w kategorii Best Metal Performance;-)

Serdecznie zapraszam do fonoteki;-)

Pozdrawiam

K.