Logo kampanii Mała Książka. Na przestrzennej niebieskiej książce widać dwie ręce. Obok napis: mała książka (bordowy), wielki (niebieski), człowiek (bordowy)
Logo kampanii Mała Książka. Na przestrzennej niebieskiej książce widać dwie ręce. Obok napis: mała książka (bordowy), wielki (niebieski), człowiek (bordowy)

Koszalińska Biblioteka Publiczna, po raz kolejny, zaprasza do udziału w ogólnopolskiej kampanii społecznej Mała Książka – Wielki Człowiek, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (roczniki 2014-2017), które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

Tegoroczna edycja kampanii Mała Książka – Wielki Człowiek rozpoczyna się z początkiem września 2020 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.

W Wyprawce Czytelniczej znajduje się:

• Książka „Pierwsze czytanki dla…” – starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat. ·

• Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

• Karta Małego Czytelnika – karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Zasady:
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek imienny dyplom.

ZAPRASZAMY: dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2014-2017)
GDZIE: Budynek Główny oraz Filie Koszalińskiej Biblioteki Publicznej: nr 1, 3, 4, 6, 9, 11, 12, 15.
KIEDY: od 1 września
UDZIAŁ: bezpłatny
ORGANIZATORZY: Instytut Książki, Koszalińska Biblioteka Publiczna
ZAŁĄCZNIKI
Plik Pobrano
REGULAMIN Mała Książka-Wielki Człowiek 15
Jak przystąpić do projektu? Informacja dla rodziców. 20