Dwie ekspertki literatury dla dzieci z Fundacji Czas Dzieci w czasie trwania Ostrego dyżuru literackiego w KBP wypisują recepty, które zawierają tytuły książek do przeczytania

Ostry dyżur literacki to kolejna akcja promująca czytelnictwo, w której wzięła udział Koszalińska Biblioteka Publiczna.

W dniu 16 października 2018 r. koszalińską książnicę odwiedziły dzieci z koszalińskich przedszkoli, które spotkały się z ekspertkami literatury dla dzieci z Fundacji Czas Dzieci. Merytoryczne specjalistki literatury dla dzieci, w kitlach lekarskich, spotkały się z dziećmi uczulonymi na czytanie oraz polecały wartościowe tytuły dzieciom, które książki kochają. Wszystkie dzieci otrzymały recepty na wartościowe książki. Spotkanie to było także znakomitą okazją oby zwiedzić zakamarki biblioteki. Introligatornia oraz magazyn w Bibliotece Głównej to miejsca, które zostały „obejrzane od podszewki”.

Więcej na temat akcji Ostry dyżur literacki dostępny jest tutaj.

GALERIA
Ostry dyżur literacki w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Ekspertka wypisuje dziewczynce receptę z tytułami książek do przeczytania Anna Wieczorek - bibliotekarka Koszalińskiej Biblioteki Publicznej czyta przedszkolakom biorącym udział w Ostrym dyżurze literackim Chłopiec prezentuje swoją receptę przepisaną przez ekspertki z Ostrego dyżuru literackiego w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej Dwie dziewczynkiprezentują swoje recepty przepisane przez ekspertki z Ostrego dyżuru literackiego w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej Przedszkolaki otaczają pracowniczkę magazynu w budynku głównym KBP i oglądają prezentowaną przez nią książkę. Jest to dodatkowa atrakcja w czasie trwania Ostrego dyżuru literackiego. Dorota Łobacz prezentuje przedszkolakom zwój znajdujący się w magazynie w budynku głównym KBP Przedszkolaki z wizytą w introligatornii w budynku głównym KBP w czasie trwania Ostrego dyżuru literackiego. Pracownik introligatorni prezentuje dzieciom prasę. Przedszkolaki z wizytą w introligatornii w budynku głównym KBP w czasie trwania Ostrego dyżuru literackiego. Pracownik introligatorni prezentuje dzieciom gilotynę.