Praca plastyczna Joanny Dziadek z kl.II Szkoły Podstawowej w Konikowie
Praca plastyczna Joanny Dziadek z kl.II Szkoły Podstawowej w Konikowie

Szanowni Państwo,

organizuję powiatowe dziecięce sesje naukowe od wielu lat. To jest już drugi rok, gdy nie możemy jej zorganizować w pełnej formie, z dziecięcymi profesorami i liczną publicznością. A w tym roku, tytułowy bohater planowanej sesji - Stanisław Lem – patron roku 2021 -  był wyjątkową osobistością. Sesja miała nosić tytuł: „Bajki robotów i inne fantazje Stanisława Lema – patrona roku 2021”. Konferencji wprawdzie nie zorganizowaliśmy w formie tradycyjnej, ale rozpisaliśmy powiatowy konkurs plastyczny „Plastyczne podróże kosmiczne”, na który  napłynęło wiele prac. Rozstrzygniemy go 8 czerwca 2021 r.o godz. 10.00 w formie wirtualnej, na stronie internetowej i profilu Facebookowym.

A teraz informacje, na które czekają uczestnicy powiatowego konkursu plastycznego „Plastyczne podróże kosmiczne”. Ogółem na konkurs wpłynęło 319 prac z terenu Koszalina i 8 gmin powiatu koszalińskiego: Będzina, Biesiekierza, Bobolic, Mielna, Manowa, Polanowa, Sianowa i Świeszyna.

Prace są piękne, różnorodne i bardzo ciekawie ujmują temat.

Jury postanowiło nagrodzić 76 obrazów. Przygotowaliśmy nagrody dla autorów zwycięskich prac wraz z dyplomami na kanwie rysunku Matyldy Krasowskiej ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Koszalinie. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbędzie się w formie hybrydowej, w bibliotekach, szkołach, przedszkolach wysyłających prace. Można je też odebrać osobiście w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, przy placu Polonii 1, w Koszalinie, tel. 94-348-15-68, mejl: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

W załączniku zamieszczamy listę nagrodzonych autorów prac. Klikając na podany link  można obejrzeć wirtualną wystawę prac nagrodzonych w Powiatowym konkursie plastycznym pt. „Plastyczne podróże kosmiczne”. Wystawa zawiera 76 prac ułożonych według kategorii wiekowych autorów rysunków.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zwiedzania multimedialnej wystawy nagrodzonych prac, na kanale youtube.com Koszalińskiej Biblioteki Publicznej 8 czerwca od godz. 10.00.

ZAŁĄCZNIKI
Plik Pobrano
Lista nagrodzonych w powiatowym konkursie "Plastyczne podróże kosmiczne" 273