Grzegorz Sliżewski podpisuje swoją książkę. Na owalnym stoliku widać plakat promujący spotkanie.

10 grudnia 2019, odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Śliżewskim połączone z promocją trzynastej już książki w dorobku autora pt. Wojna na pociski i pisma. 302 „Poznański” Dywizjon Myśliwski w 1940 roku. Autor przybliżył zebranym historię dywizjonu 302, skupiając się przede wszystkim na życiu codziennym jednostki. Słuchacze usłyszeli wiele ciekawych historii i nieznanych nikomu anegdot. Nie zabrakło także odniesień do jednego z najbardziej znanych dywizjonów 303, który znacznie przyćmił "poznańskich" lotników. Autor wspominał także o konflikcie istniejącym między polskim dowództwem, a brytyjskim personelem przydzielonym do dywizjonu. W świetle zachowanych archiwaliów można uznać, że w sposób kluczowy wpływał on na atmosferę panującą w jednostce.

Spotkanie poprowadził redaktor Piotr Polechoński.

Grzegorz Śliżewski (1967), rodowity koszalinianin. Historyk i dziennikarz. Absolwent historii Uniwersytetu Gdańskiego, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie historia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez 10 lat dziennikarz lokalnego dziennika „Głos Koszaliński”, sześć lat pełnił funkcję rzecznika prasowego prezydenta Koszalina, były wykładowca Politechniki Koszalińskiej, obecnie w służbach PR koszalińskiego ratusza. W swoich badaniach zajmuje się przeszłością polskiego lotnictwa; autor i współautor 13 książek oraz blisko stu artykułów na ten temat, publikowanych m.in. we Francji, Hiszpanii i Kanadzie. Główny organizator corocznej koszalińskiej konferencji popularnonaukowej „Historia skrzydłami malowana”.

(Informacja na podstawie materiałów prasowych)

GALERIA
Grzegorz Śliżewski podczas rozmowy z Piotrem Polechońskim Piotr Polechoński zadaje pytanie autorowi Prośba o autograf Grzegorz Śliżewski odpowiada na pytanie