Żywa Biblioteka / Human Library Koszalin poszukuje Żywych Książek. Jeśli czujesz, że należysz do grupy obarczanej stereotypami i narażonej na wykluczenie czy gorsze traktowanie i spotykasz się z dyskryminacją, a jednocześnie chcesz poprzez szczerą rozmowę z drugim człowiekiem wpłynąć na uprzedzenia względem mniejszości, którą reprezentujesz, zgłoś się do nas! Żywa Biblioteka to szczególne spotkanie „twarzą w twarz”, a rozmowa z Czytelnikiem jest dialogiem, próbą zrozumienia, oswojeniem z innością.

Standardy Żywej Biblioteki dotyczące Żywych Książek: „Żywą Książką może zostać osoba pełnoletnia, mająca świadomość swojej roli w projekcie. Cele i wartości Żywej Książki nie mogą być sprzeczne z celami Żywej Biblioteki. Żywa Książka powinna być otwarta wobec innych Żywych Książek i czytelników, powinna cechować się komunikatywnością i uczciwością”.

Żywa Biblioteka to międzynarodowy projekt organizowany w celu zmniejszenia przejawów uprzedzeń i dyskryminacji w naszym społeczeństwie. To wydarzenie pozwala Czytelnikom na kontakt i osobistą rozmowę z przedstawicielami grup obarczanych stereotypami i dyskryminowanych. Żywa Biblioteka polega na rozmowie z reprezentantem czy reprezentantką grupy doświadczającej stygmatyzacji. Rozmowa z tym człowiekiem, czyli Żywą Książką, ma swobodny charakter i odbywa się w przyjaznej atmosferze. Warto jednak podkreślić, że Żywa Biblioteka ma być narzędziem zmiany społecznej. Założeniem przedsięwzięcia jest edukacja o prawach człowieka.

Żywą Bibliotekę w Koszalinie organizujemy już po raz siódmy. Jeżeli chcesz dołączyć do naszego Księgozbioru i wziąć udział w Żywej Bibliotece, czekamy na Twoje zgłoszenie.

Żywym Książkom spoza Koszalina gwarantujemy nocleg i zwracamy koszty podróży komunikacją publiczną, zapewniamy również posiłek i serdeczną atmosferę. Aktualności i szczegółowe informacje na Facebooku Żywa Biblioteka / Human Library Koszalin Osoba do kontaktu: Magdalena Młynarczyk, koordynatorka Żywej Biblioteki w Koszalinie email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Żywa Biblioteka w Koszalinie odbędzie się 24 maja 2019 r. w godz. 10.00 – 18.00 w budynku głównym Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1.

ŻYWE KSIĄŻKI, których poszukujemy w tym roku, to m.in.:

Agnostyk/Agnostyczka
Bezdzietna/y z wyboru
Buddysta/ka
Freeganin/ka
Frutarianin/ka
Muzułmanin/ka
Osoba ciemnoskóra
Osoba niesłysząca
Osoba otyła
Osoba po in vitro
Osoba po próbie samobójczej
Osoba transpłciowa
Osoba po uzależnieniach (komputer, hazard, narkotyki, alkohol, seks)
Osoba z autyzmem
Osoba z zespołem Aspergera
Osoba, która była w sekcie
Osoba, która wyszła z bulimii/anoreksji
Rodzice jednopłciowi
Rom/ka
Uchodźca/Uchodźczyni
Weganin/ka
Wegetarianin/ka
Wychowanek/Wychowanka domu dziecka
Żyd/Żydówka

Więcej na temat wydarzenia na stronie Żywa Biblioteka/Human Library Koszalin.

GALERIA
p2380208
p2380208
p2380445
p2380445