Na zdjęciu: Krajobraz na tle otwartej, stojącej książki z czerwonym krzesłem, źródło zdjęcia: Pixabay.com
Na zdjęciu: Krajobraz na tle otwartej, stojącej książki z czerwonym krzesłem, źródło zdjęcia: Pixabay.com

Koszalińska Biblioteka Publiczna po raz 18. świętowała Tydzień Bibliotek. Święto to obchodzone od 1985 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich jest realizowane przez biblioteki w całej Polsce w dniach 8-15 maja.

Niestety, już drugi raz z rzędu, ze względu na zaistniałą sytuację, wspólnie z czytelnikami, świętowaliśmy je w przestrzeni wirtualnej.
Tegoroczne hasło obchodów brzmiało „Znajdziesz mnie w bibliotece”, a jego autorką jest Marzena Przybysz, członek Prezydium Zarządu Głównego SBP. Dziękujemy Wam Drodzy Czytelnicy za to, że byliście z nami. Towarzyszyliście nam i daliście się porwać w wirtualne podróże z ciekawymi ludźmi i ich historiami. Swoje „Imiona śmierci”prezentowała Sylwia Waszewska. Alicja Balcerzak przybliżyła historię Brygidy i Konrada, kobiety i mężczyzny, Niemki i Polaka, doświadczonych przez II wojnę światową. Zaś Otylia Jędrzejczak opowiedziała o tym, że „Sport to wspaniała przygoda życia, która uczy konsekwencji i determinacji w dążeniu do celu, a porażka to przystanek w drodze do sukcesu”. Do zobaczenia za rok!