Gromadzi, opracowuje i udostępnia nagrania muzyczne i audiobooki na płytach, kasety magnetofonowe do nauki języków obcych, „książkę mówioną” na kasetach, w formacie CZYTAKa i w standardzie Daisy oraz filmy na kasetach wideo i płytach DVD.

Udziela informacji o przedmiocie swojej działalności w oparciu o własny warsztat informacyjny (katalogi i kartoteki). Prowadzi działalność instruktażowo - metodyczną.

Prowadzi zajęcia z biblio-, arte- i muzykoterapii dla osób niepełnosprawnych.

Istnieje możliwość zamawiania pozycji z bazy płyt, „książki mówionej” i kaset wideo za pomocą wbudowanego w te bazy formularza.

Kierownik oddziału: Małgorzata Weiss

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Fonoteka

Fonoteka
Fonoteka
Fonoteka
Fonoteka

Udostępnia na miejscu zbiory muzyczne.

Parter, tel. 94 348 15 67


Wypożyczalnia płyt

Wypożycza na zewnątrz zbiory muzyczne (płyty kompaktowe i analogowe).

Parter, tel. 94 348 15 67


„Książka mówiona”

Książka mówiona
Książka mówiona

Wypożycza zbiory na zewnątrz osobom niewidomym i innym niepełnosprawnym, prowadzi ewidencję wypożyczeń.

Dostarcza książki i kasety do domu. Organizuje spotkania i współpracuje z organizacjami zrzeszającymi osoby niepełnosprawne.

Spotkania z członkami Polskiego Związku Niewidomych odbywają się w sali Biblioteki w każdą środę o godzinie 11:00.

Parter, tel. 94 348 15 66


Wypożyczalnia wideo „KALPO”

Wypożyczalnia wideo
Wypożyczalnia wideo

„KALPO” jest wypożyczalnią o określonym profilu. Oferuje filmy należące do klasyki kina, adaptacje dzieł literackich, polonica oraz filmy nagrodzone Oscarami. Proponuje filmy należące do szeroko rozumianego kina artystycznego, twórców tej miary co W. Allen, P. Greenaway, J. Jarmush i D. Jarman. Posiada największy w Koszalinie zbiór adaptacji lektur szkolnych.

Parter, tel. 94 348 15 66