Nowe zasady korzystania ze zbiorów:

1. W Bibliotece może przebywać ograniczona liczba czytelników. Prosimy o utrzymywanie bezpiecznej odległości pomiędzy użytkownikami wynoszącej 2 metry. Pozostali czytelnicy proszeni są o czekanie na zewnątrz naszych agend, w bezpiecznej od siebie odległości.

Liczba czytelników, którzy będą mogli korzystać jednocześnie z Filii nr 1 to 3 osoby

2. Czytelnik wchodzący do Biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk. Zalecamy noszenie rękawiczek ochronnych. Tylko po spełnieniu tych warunków czytelnik będzie miał możliwość podejścia do regałów i samodzielnego wyboru zbiorów.

3. Czytelnia nie będzie udostępniana. Dla czytelników przygotowano  jedno stanowisko komputerowe, z którego można korzystać tylko w celach edukacyjnych.

4. Istnieje możliwość wypożyczenia do 3 tytułów czasopism, które czytelnik powinien zwrócić w ciągu 3 dni.

5. Wszystkie zbiory zwrócone przez czytelników poddawane są kwarantannie. Sprawi to, że będą całkowicie bezpieczne.

6. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznych - przez swoje konto czytelnika online lub za pomocą maila oraz telefonicznych.

7. W Filii 1 od 1 lipca 2020 r. obowiązują wakacyjne godziny otwarcia, nadal będzie obowiązywała 30 min. przerwa przeznaczona na dezynfekcję, w czasie której biblioteka będzie nieczynna.

PN, ŚR, PT               9.00 – 16.00 ; przerwa na dezynfekcję   13.00 - 13.30
WT, CZW                  11.00 – 18.00 ; przerwa na dezynfekcję  15.00 - 15.30

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.