Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

UWAGA! Dobre wiadomości dla wszystkich czytelników lubiących wybierać książki samodzielnie. Już od 6 lipca będzie to możliwe.

Nowe zasady korzystania ze zbiorów:

1. W Bibliotece może przebywać ograniczona liczba czytelników. Prosimy o utrzymywanie bezpiecznej odległości pomiędzy użytkownikami wynoszącej 2 metry. Pozostali czytelnicy proszeni są o czekanie na zewnątrz naszych agend, w bezpiecznej od siebie odległości.

Liczba czytelników, którzy będą mogli korzystać jednocześnie z bibliotek to:
- budynek główny – 20 osób,
- filie nr 4, 6, 8, 9, 12 – 4 osoby
- filie nr 1, 5 – 3 osoby
- filie nr 3, 11, 15 – 2 osoby

2. Czytelnik wchodzący do Biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk. Zalecamy noszenie rękawiczek ochronnych. Tylko po spełnieniu tych warunków czytelnik będzie miał możliwość podejścia do regałów i samodzielnego wyboru zbiorów.

3. W czytelni Biblioteki Głównej wprowadzono limit przebywania czytelników do 1 godziny. Dla czytelników udostępniono dwa stanowiska komputerowe, z których można korzystać tylko w celach edukacyjnych.

4. Czytelnie w filiach bibliotecznych nie będą udostępniane. Dla czytelników przygotowano po jednym stanowisku komputerowym (z wyłączeniem Filii nr 5), z którego można korzystać tylko w celach edukacyjnych.

5. Istnieje możliwość wypożyczenia do 3 tytułów czasopism, które czytelnik powinien zwrócić w ciągu 3 dni.

6. Wszystkie zbiory zwrócone przez czytelników poddawane są kwarantannie. Sprawi to, że będą całkowicie bezpieczne.

7. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznych - przez swoje konto czytelnika online lub za pomocą maila oraz telefonicznych.

8. Od 1 września w filiach nadal będzie obowiązywała 30 min. przerwa przeznaczona na dezynfekcję, w czasie której biblioteka będzie nieczynna.

GODZINY OTWARCIA FILII 11:

poniedziałek, wtorek     10:00-16:00   przerwa na dezynfekcję 13:00-13:30

środa, czwartek, piątek 12:00-18:00   przerwa na dezynfekcję 15:00-15:30

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.

Zapraszamy!