Źródło fotografii: lubimyczytac.pl, na zdjęciu cykl książek Pauliny Hendel na czerwonym tle, z opisem - Nowy tom bestsellerowej serii Zapomniana księga zmieni wasze spojrzenie na świat ludzi i demonów. Ta opowieść nie mogła być tylko trylogią!
Źródło fotografii: lubimyczytac.pl, na zdjęciu cykl książek Pauliny Hendel na czerwonym tle, z opisem - Nowy tom bestsellerowej serii Zapomniana księga zmieni wasze spojrzenie na świat ludzi i demonów. Ta opowieść nie mogła być tylko trylogią!

Polecamy!!!! Tym razem coś dla młodzieży oraz starszych czytelników.

"WYSŁANNIK" Pauliny Hendel to ciekawa, intrygująca, świetnie napisana czwarta część znakomitego fantastycznego cyklu pt."Zapomniana księga" z przygodą w roli głównej.

Jest to seria o niezwykłym świecie magii, walki z siłami ciemności i apokalipsy. Po potężnym impulsie elektromagnetycznym, który pozbawił ludzi wszelkich zdobyczy techniki, próbują oni wrócić do swoich korzeni i walczyć o przetrwanie. Budują osady, uprawiają rolę, hodują zwierzęta i bronią własnych domostw przed intruzami z zewnątrz oraz przed demonami, które kryją się w lasach a wcześniej były znane tylko z ludowych opowieści. Autorka opowiada o grupie przyjaciół, którzy po końcu świata muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości, całkowicie różnej od tej sprzed kilku lat.

"Wysłannik" zaczyna się przygotowaniami do wiecu, na którym spotkać się mają przedstawiciele sąsiednich wsi oraz sprzymierzeńcy Święcina. Hubert Sierpień – główny bohater marzy o tym, aby zawiązać sojusz i dojść do porozumienia w sprawie handlu, na którym wszyscy by skorzystali. Nieoczekiwane odwiedziny tajemniczej grupy, zmuszają Huberta do odbycia dalekiej i niezbyt bezpiecznej podróży, w której bohater odkrywa nie tylko nowe osady, ale i nowe demony i zagrożenia. Czy uda mu się dotrzeć na południe bezpiecznie? Czy wszyscy napotkani podczas podróży ludzie mają pokojowe zamiary? Czy wszystkie demony są złe, czy są też takie przyjazne ludziom?

To lektura, którą czyta się bardzo szybko i przyjemnie a do tego cały czas czuje się niedosyt i chce się więcej i więcej. Fabuła nie jest skomplikowana, a poruszane na kartach książki wątki skłaniają do wielu przemyśleń, wręcz uświadamiają, jak niewiele potrzeba, żeby rzeczywistość, w której żyjemy zaczęła przypominać tę z powieści.

Na koniec dodam, iż nie jest to ostatnia część z czego się niezmiernie cieszę!!!

Wszystkie 4 tomy powieści dostępne są w Filii nr 3!!!

Zachęcam do przeczytania!!!

Cykl:

1. Strażnik

2. Tropiciel

3. Łowca

4. Wysłannik

a w przygotowaniu do wydania:

5. Demon

Wasza bibliotekarka Sylwia S. z Filii nr 3