Dzieci ogladają książki

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiega pod hasłem #biblioteka. Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

Dziś podczas spotkania z przedszkolakami Przedszkola nr 10 zaprezentowaliśmy historię pewnego maga, który wyprodukował eliksir zmniejszający ludzi. Historia zaciekawiła dzieci, tak bardzo że sami byli chętni taki syrop wyprodukować. Jednak za nim przystąpiliśmy do jego produkcji, dzieci zapoznały się z ciekawymi książkami, które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Aby syrop wyprodukować trzeba użyć zaklęcia! Dzieci wymyślały różne czary mary... i wybrały jedno, a syrop powstawał i powstawał, aż w końcu wybuchł!!! Tak to był ciekawy eksperyment!!! Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie piękne zakładki, które otrzymaliśmy od naszych zaprzyjaźnionych wydawnictw.

GALERIA
Teatrzyk Kamishibai i "Syrop maga Abrakabry" Dzieci ogladają teatrzyk Jak wyprodukować eliksir? Prezentacja książek z księgozbioru Filii nr 3 Prezentacja książek z księgozbioru Filii nr 3 Prezentacja książek z księgozbioru Filii nr 3 Prezentacja książek z księgozbioru Filii nr 3 Dzieci ogladają prezentowane książki z zaciekawieniem Czary mary by eliksir był udany... Czary mary by eliksir był udany... Czary mary by eliksir był udany... I jest!!! Czary mary by eliksir był udany... I jest!!! Kto chętny do spróbowania? Na zakończenie spotkania zakładki podarowane od naszych wydawnictw