3 września 2022 r. odbył się kolejny spacer z Iwoną Sławińską, koszalińską popularyzatorką lokalnej historii. Tym razem tropy medyczne zaprowadziły nas do willi zamieszkanych niegdyś przez osoby związane z koszalińskim lecznictwem. Jedną z takich posiadłości był dom, którego właścicielkami były diakonisy z luterańskiego Zgromadzenia Diakonis Salem, a kolejną był, znajdujący się pod numerem 82, dom należący do ordynatora oddziału wewnętrznego miejscowego szpitala dra Augusta Knorra. Na trasie nie mogło zabraknąć także domu pierwszego powojennego dyrektora administracyjnego szpitala, a także domu dra Waltera Rohledera znajdującego się przy obecnej ulicy Sportowej. Idąc wzdłuż ul. Piłsudskiego nie sposób było pominąć historii budynku Muzeum. Na koniec spaceru zatrzymaliśmy się przy willi dra Józefa Szantyra, pierwszego organizatora opieki medycznej w mieście, a jednocześnie dyrektora Szpitala Powiatowego.

Spotkanie rozpoczęło się w czytelni Głównej Biblioteki Lekarskiej
Przy willi dra A. Knorra