Znicz pamięci bibliotekarzy

1 listopada - dzień zadumy, wspominania tych, których już nie ma. Pamięć o nich wciąż trwa w naszych sercach, w drobiazgach, które nas otaczają, w miejscach, które odwiedzamy czy wydarzeniach. Od trzech lat nasze Koło nr 1 wspomina bibliotekarzy, którzy odeszli, a których wkład w rozwój bibliotekarstwa na naszych ziemiach był znaczący. W tym roku 29 października 2023 r. stawiliśmy się przy bramie głównej koszalińskiej nekropolii, by odwiedzić nasze koleżanki i kolegów. Z przykrością stwierdziliśmy, że grono powiększyło się o cztery osoby. Mimo kropiącego deszczu chodziliśmy z parasolami i zniczami w dłoniach, odwiedzając naszych przyjaciół, wspominając po drodze ciekawe sytuacje z nimi związane, a na rozgrzewkę racząc się ciepłą herbatą oraz ciastkami domowej roboty.

Przy grobie bibliografa Jana Jurczaka
Przy grobie Urszuli Schiplack
Grób Leonory Jagiełło
Bez mapy cmentarza się nie ruszamy