autorka składa dedykację w swojej książce

Tydzień bibliotek rozpoczął się od niezwykle inspirującego spotkania z koszalińską pisarką i poetką, Alicją Wendekier. Pani Alicja jest autorką książek zarówno dla dzieci i dorosłych. Tym razem spotkanie było skierowane dla dorosłych czytelników. Podczas literackiego spotkania, nie zabrakło opowiadań pisarki o jej doświadczeniach życiowych, które ukierunkowały ją do napisania swoich powieści, „Mamusiu…. ja chcę żyć…” oraz „Nie szukałam, a znalazłam”.  Autorka w wzruszający sposób opowiadała o elementach biograficznych w swojej twórczości. Oprócz tego, Alicja Wendekier napisała książki dla najmłodszych, do których zainspirował ją, jej ukochany wnuk, Oliwier.  Dziecięce książki to cykl książek zatytułowany: Historyjki Babci Ali:  „Jak Oli został przedszkolakiem”, „Oli i Koparka. Przygoda w parku”, oraz „Będę miał siostrzyczkę”

Uczestnicy spotkania chętnie zadawali naszemu gościowi pytania oraz kupili książki autorki.

ZAŁĄCZNIKI
Plik Pobrano
plakat promujący spotkanie 40
autorka czyta fragment swojej książki