Gość gra na flecie

Tydzień Bibliotek przybrał dziś u nas muzyczny obrót i to dosłownie. Naszym gościem był muzyk i pedagog, Wojciech Madera. Na spotkanie z panem Wojtkiem, przybyli uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Koszalinie, wśród których nie zabrakło dzieci, pochodzących z Ukrainy. Muzyk  nie dość że ma niezaprzeczalny talent, zna również język ukraiński, więc swobodnie rozmawiał również z dziećmi z tego kraju. Podczas zajęć była gra dzieci na różnych instrumentach pod kierunkiem Pana Wojtka, który miał z nimi wspaniały kontakt. Wśród nich znalazły się bębny, ukulele, akordeon, a nawet fletnia pana. Uczniowie mieli okazję przekonać się również, skąd pochodzą instrumenty.  Zwieńczeniem zajęć była wspólnie zaśpiewana piosenka. To była prawdziwa uczta dla naszych uszu.

Bibliotekarka wspiera dzieci podczas gry na bębnach
Dzieci grają na bębnach
Dzieci grają na instrumentach
Chłopiec gra na fletnia pana