9 stycznia br. bibliotekarka z Filii nr 3 została zaproszona na spotkanie z rodzicami oraz poproszona przez Panią Dyrektor Wiolettę Bartoszewską o wygłoszenie pogadanki na temat "20 powodów, dla których warto czytać dzieciom".  Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym, co daje nam czytanie, analizowaliśmy czytanie w różnych grupach wiekowych, dyskutowaliśmy o zaletach czytania i wadach innych mediów, które niekorzystnie na nie wpływają. W prezentacji multimedialnej zaprezentowane zostały propozycje ciekawych książek dla dzieci oraz poradniki dla rodziców i najważniejsze czyli 20 powodów dla których warto czytać dzieciom... a są to:

Badania potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:

1. buduje więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem,
  2. zaspokaja potrzeby emocjonalne,
  3. wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości,
  4. uczy języka, rozwija słownictwo, daje swobodę w mówieniu,
  5. przygotowuje i motywuje do samodzielnego czytania,
  6. uczy myślenia,
  7. rozwija wyobraźnię,
  8. poprawia koncentrację,
  9. ćwiczy pamięć,
  10. przynosi wiedzę ogólną,
  11. ułatwia naukę,
  12. uczy odróżniania dobra od zła, rozwija wrażliwość moralną,
  13. rozwija poczucie humoru,
  14. jest znakomitą rozrywką,
  15. zapobiega uzależnieniu od mediów,
  16. chroni przed kwestionowanymi wpływami ze strony otoczenia i kultury masowej,
  17. pomaga w rozwiązywaniu problemów,
  18. jest zdrową ucieczką od nudy,
  19. jest profilaktyką działań aspołecznych,
  20. kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy...
Prezentacja ciekawych książek dla dzieci podczas spotkania z rodzicami w Przedszkolu nr 9 "Bursztynek" i prezentacja multimedialna
Podziękowania od rodziców i Pani dyrektor za pogadankę