Problemy młodzieży w literaturze

6 października rozpoczynamy cykl spotkań z gimnazjalistami, których tematem będą problemy młodzieży przedstawione w literaturze pięknej. Na tych niezwykle potrzebnych i jakże innych niż w szkole lekcjach, prezentujemy książki z naszych zbiorów poruszające tematy bliskie młodym ludziom. Zachęcamy do ich przeczytania. Na pewno też powinni sięgnąć po nie rodzice nastolatków.

Narkotyki, ucieczki z domu, ciąża, przemoc, anoreksja, bulimia i śmierć...

Tematy, które my - dorośli często omijamy w rozmowach z nastolatkami. Naiwnie myślimy, że to nie dotyczy naszych dzieci. Te problemy jednak istnieją i bardzo często nastolatki nie wiedzą, jak sobie z nimi poradzić.

W naszej bibliotece chętnie rozmawiamy z młodzieżą na trudne tematy, co więcej, proponujemy bogaty zestaw literatury poruszającej problemy nastolatków.

Z naszego zaproszenia skorzystała młodzież z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie. Gościliśmy już uczniów kl. Ib (6 października) oraz dziewczęta z kl. Ic (13 października).

18 pażdziernika w lekcji uczestniczyli sami chłopcy (kl. Id), a 20 października - bardzo emocjonalnie reagująca klasa Ia.

Już po pierwszych lekcjach reakcja była natychmiastowa. Każdego dnia zapisujemy do biblioteki kogoś "nowego", a książki o problemach młodzieży "idą jak woda".

Problemy młodzieży w literaturze