WYSTAWKA KSIĄŻEK O EMOCJACH

10 listopada dzieci z grupy "Sówki" wybrały się do biblioteki. Głównym celem naszej wycieczki było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci i udział w zajęciach pt. " Kolorowy potwór- czyli wszystko o emocjach". Dzieci wysłuchały bajki o kolorowym potworze a następnie wzięły udział w różnych zabawach podczas których poznawały emocje: STRACH, ZŁOŚĆ, SMUTEK, SPOKÓJ, RADOŚĆ, MIŁOŚĆ. Każda z nich miała określony kolor i swój słoik. Dzieci chętnie odgrywały różne scenki, podczas których pokazywały wylosowane emocje oraz wypowiadały się o różnych sytuacjach, w których tak się czują. Na zakończenie tego sympatycznego spotkania nasza czytelniczka Zosia , która posiada już własną kartę biblioteczną wypożyczyła sobie książki do domu.

Gosia prezentuje grupie książkę pt. Kolorowy potwór
Gosia rozmawia z 6-latkami o emocjach
Przedszkolaki porządkują emocje wkładając kolorowe wstążki do odpowiednio opisanych pojemników