Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

1. W Bibliotece może przebywać ograniczona liczba czytelników – 6 osób (w tym 2 osoby w czytelni). Prosimy o utrzymywanie bezpiecznej odległości pomiędzy użytkownikami wynoszącej 2 metry. Pozostali czytelnicy proszeni są o czekanie na zewnątrz naszych agend, w bezpiecznej od siebie odległości.
2. Czytelnik wchodzący do Biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk. Zalecamy noszenie rękawiczek ochronnych. Tylko po spełnieniu tych warunków czytelnik będzie miał możliwość podejścia do regałów i samodzielnego wyboru zbiorów.
3. Czytelnia będzie dostępne dla czytelników. Dostępne również będzie 1 stanowisko komputerowe
4. Istnieje możliwość wypożyczenia starszych numerów czasopism (do 3 tytułów, które należy zwrócić w ciągu 3 dni).
5. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznych - przez swoje konto czytelnika online lub za pomocą maila oraz telefonicznych.
6. W bibliotece nadal będzie obowiązywała 30 min. przerwa przeznaczona na dezynfekcję, w czasie której biblioteka będzie nieczynna.


Poniedziałek, Wtorek, Czwartek 9.00 – 16.00, przerwa na dezynfekcję 13.00 - 13.30
Środa, Piątek 11.00 – 18.00, przerwa na dezynfekcję 15.00 - 15.30


Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.
Zapraszamy!