Dzieci pozują do zdjęcia. W tle regały z książkami.

Dzisiejszego poranka odwiedziła nas grupa Ekoludków z Przedszkola nr 7 w Koszalinie.

Dzieci pierwszy raz gościły w naszej filii, dlatego został im zaprezentowany rozkład naszej biblioteki. Przedszkolaki poznały zasady, dzięki którym można wypożyczać książki. Duże emocje wzbudziła obecność kamer i możliwość zobaczenia siebie w monitorze komputera.

Ekoludki, wysłuchały książki Małgorzaty Strzałkowskiej "Wiosna" i na jej podstawie świetnie umiały wymienić oznaki zwiastujące tę porę roku.

Czas upłynął nam na wspólnej zabawie. Przy muzyce Vivaldiego, przedszkolaki odbyły wiosenny spacer po sali Muminków - szukając ukrytych zwiastunów wiosny. Z dużym zaangażowaniem, dzieci przystąpiły do konkursu, kto szybciej doniesie jajko do gniazda.

Dzięki swoim artystycznym zdolnościom Ekoludki, przepięknie udekorowały naszą czytelnię dziecięcą.

Dzieci stoją przy stolikach i malują motylki
Dekoracja regału.
Dzieci siedzą na kolorowej chuście i słuchają książki czytanej przez bibliotekarkę.
Dzieci podczas przeglądania książek.
dzieci idą trzymając w ręku łyżeczkę z piłeczką.
bibliotekarka prezentuje księgozbior.
Dzieci podczas oglądania siebie w monitorze komputera.
Przedszkolaki w trakcie wiosennego spaceru po sali.