Dzieci podczas zajęć siedzą na kolorowej chuście i dyskutują na temat ochrony środowiska

Dzisiejsze popołudnie w naszej bibliotece upłynęło pod znakiem ochrony przyrody, a wszystko dzięki niedawno obchodzonemu Światowemu Dniu Środowiska. Razem z grupą „Sarenek” z Przedszkola nr 20 w Koszalinie dyskutowaliśmy o tym jak dbać o naszą planetę. Naszym przewodnikiem po  ekologii i jej zawiłościach było rodzeństwo małych ekologów – Ada i Adaś z książki Ewy Tadrowskiej „Mały Ekolog”. Dzieci poznały takie pojęcia jak recykling, czy smog, jak również samodzielnie segregowały rzeczy do pojemnika z papierem, plastikiem czy szkłem. Nie zabrakło nam czasu na zabawy z chustą animacyjną, a także na zabawę w rytm muzyki. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wspólnymi siłami wykonały plakat, którego przesłaniem było to jak dbać o nasze środowisko. Jak to w bibliotece, znaleźliśmy chwilę na lekturę ulubionych książeczek.

Dzieci siedzą na kolorowej chuście animacyjnej i słuchają opowiadania
Dzieci podczas zabawy segregują rzeczy
Dzieci siedzą na kolorowej chuście animacyjnej, a bibliotekarka pokazuje pojemniki na szkło, papier i plastik
Dzieci podczas wspólnej zabawy z chustą animacyjną