BEZPIECZNE WAKACJE W BIBLIOTECE - poniedziałek

Po długiej przerwie wracają wakacyjne zajęcia dla dzieci w naszej filii. W tym roku trwają od 4 do 8 lipca, w godz. 11.00-15.00. Uczestniczy w nich dziesięcioro dzieci. Oferta jest interesująca, planujemy warsztaty fotograficzne i plastyczne, spotkanie autorskie oraz wyśmienitą rozrywkę z Pomysłową Fabryką. Ponadto wypełnimy czas licznymi zabawami i lekturą świetnych książek Grzegorza Kasdepke (który właśnie skończył 50 lat).

Poniedziałek był dniem organizacyjnym, na początku zajęć dzieci poznały zasady uczestnictwa i siebie nawzajem. Później przeniosły się do świata "Wakacji detektywa Pozytywki". Następnie wysłuchały pogadanki o bezpiecznym zachowaniu się podczas wakacji wygłoszonej przez policjantkę. Pozostały czas wypełniono wykonaniem ekologicznych portfeli (z kartonów po mleku) i zabawami integracyjnymi (ze szczególnym naciskiem na "zabawę cukierkową"...)

Bibliotekarka czyta dzieciom fragment książki Grzegorza Kasdepke
Dzieci podczas zabawy zaproponowanej przez policjantkę
Grupa podczas wykonywania ekologicznych portfeli