Okładki nowych książek

Szanowni Państwo, co prawda biblioteki są zamknięte, jednak bibliotekarki i bibliotekarze pilnie pracują, byście wkrótce (czyli po otwarciu) mieli dostęp do nowości właśnie trafiających na nasze półki.

Na zdjęciach prezentujemy tylko niektóre tytuły.

• CZAS GRZECHU / Anna Sakowicz - literatura piękna - pierwszy tom Jaśminowej Sagi opowiadającej o rodzinie Jaśmińskich począwszy od roku 1916 do czasów współczesnych.
  • NIEBO PO BURZY / Agata Sawicka - literatura piękna - trzeci tom serii Dwór w Zaleszycach
  • PANNA DOKTÓR SADOWSKA / Wojciech Szot - historia feministki, działaczki społecznej, internistki, bohaterki głośnego skandalu obyczajowego międzywojennej Warszawy, kobiety, o której życiu erotycznym rozprawiano publicznie.
  • SEKRETNE ŻYCIE PISARZY / Guillame Musso - thriller... "Każdy z nas ma trzy życia: publiczne, prywatne i sekretne..." G.G. Marquez (cytat z okładki)
  • WOJNA I MIŁOŚĆ / David Starman - literatura piękna - czworo nieznajomych walczy o przetrwanie podczas inwazji tysięcy bojowych dronów nad Polskę.
  • TAJEMNICA RODZINNA Z ŻYDAMI W TLE / Irena Wiszniewska - autorka dotarła do kilku osób, które miały odwagę opowiedzieć o rodzinnych tajemnicach skrywanych od czasów drugiej wojny światowej. Osób, których przodkowie dopuścili się przemocy, gwałtów i donosów do gestapo przyczyniając się do  śmierci wielu Żydów.
  • ZAKŁAMANE JEDZENIE / Hanna Stolińska - autorka obala mity dotyczące zdrowego jedzenia. "Ta książka to żywieniowy demaskator" (cytat z okładki)
  • WŁADCY STRACHU / Ewa Winnicka, Dionisios Sturis - rzecz o przemocy i przestępstwach w sierocińcach oraz próbie odpowiedzi na pytanie, jak to możliwe, że wciąż mamy do czynienia z milczącym przyzwoleniem na zło.
  • ODMĘT / Jacek Łukawski - powieść kryminalna - dziennikarz "uziemiony" w małej miejscowości na skutek wypadku drogowego prowadzi śledztwo w sprawie grasującego w okolicy mordercy.
  • ROZPAD / Sharon Bolton - powieść kryminalna - "Nieważne, jak daleko uciekniesz, są tajemnice, które zawsze cię dopadną" (cytat z okładki).
  • UWIKŁANE / Caroline O'Donoghue - "Poruszający debiut o tym, jak być kobietą w świecie zdominowanym przez mężczyzn" (cytat z okładki).
Okładki nowych książek