Okładka książki
Okładka książki

Rozmowy z seryjnymi mordercami. Mrożące krew w żyłach studium zwyrodnialców. Christopher Berry-Dee

   Autor przeprowadzał wielogodzinne rozmowy z seryjnymi mordercami przebywającymi w celach śmierci starając się dociec, co skłoniło tych ludzi do tak okrutnych i bestialskich czynów, jakich się dopuścili. Wielokrotne morderstwa, gwałty, ćwiartowanie i palenie ciał ofiar, ludzka głowa zawinięta w reklamówkę i porzucona gdzieś na wysypisku śmieci,  zwyrodnienia seksualne... A to wszystko wydarzyło się naprawdę.
   Wśród opisanych tu historii są mniej i bardziej znane, jak choćby przypadek Aileen Wuornos, prostytutki mordującej swoich klientów (sfilmowana pod tytułem "Monster", ze świetną rolą Charlize Theron), czy głośna sprawa (także sfilmowana) zbrodni popełnionej na rodzinie DeFeo w miasteczku A m i t y v i l l e (czy jest ktoś, w kim ta nazwa nie powoduje choćby małego skurczu w żołądku?).

Dziesięć nazwisk, dziewięć przerażających, naprawdę mrożących krew w żyłach historii. To książka dla ludzi o mocnych nerwach i spokojnym śnie. Nie napiszę więc "polecam serdecznie", napiszę... "ten przeczyta, kto ciekawy" .

MT