W dniu 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota, który ma na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu codziennym człowieka.

Dzisiaj nasza biblioteka przygotowała dla grupy 3-latków z Przedszkola Integracyjnego w Koszalinie zajęcia edukacyjne na temat kotów. Na początek pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom kilka ciekawostek i informacji o kotach - o tym co jedzą, jak o nie dbać i jakie są kocie rekordy. W dalszej części zajęć przedszkolaki wysłuchały opowieści o tym co robi kotek Felek i miały za zadanie naśladować ruchami wszystkie zajęcia Felka. Następnie odbyła się zabawa „Kocie polowanie”, podczas której zadaniem przedszkolaków było zwinięcie na szablon głowy kota włóczki, by w jak najszybszym czasie „upolować” swoją myszkę. Przy dynamicznej muzyce dzieci bawiły się w zabawę ruchową „Kocie grzbiety”. Maluchy wykonały pracę plastyczną, gdzie miały za zadanie dorysować kotu oczy, nos, buzię i wąsiki. Na koniec zajęć wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i słodki upominek.

GALERIA
Kocie opowieści... Kocie rozmowy na kocie tematy... Koty i myszy :-) Tworzymy koty :-) ...piękne i kolorowe... Kocie tańce skakańce... Koci pociąg! Kocie oklaski Jeszcze jedna kocia historia na zakończenie Pamiątkowe :-)