Grupa Żabki ogląda książeczki dla dzieci

Dzisiaj po raz pierwszy gościłyśmy 3-letnie „Żabki” z Przedszkola 14 w Koszalinie. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom jak zostać czytelnikiem, jak zachowywać się w bibliotece i jak odpowiednio obchodzić się z książkami. Maluchy zostały zaproszone do wzięcia udziału w kampanii „Mała książka - Wielki człowiek”, która ma zachęcić rodziców do codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko, które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na czytelniczy start. Podczas zajęć przedszkolaki wysłuchały książki „Krówka i niespodzianka” wzbogaconej animowaną pacynką, a potem samodzielnie odkrywały różnorodne książeczki aktywizujące, poznawcze i interaktywne. Na zakończenie przygody w bibliotece „Żabki” ułożyły najdłuższego węża z książek i bawiły się chustą animacyjną.

Przedszkolaki zostają zapoznane z akcją  „Mała książka - Wielki człowiek”
Przedszkolaki zostają zapoznane z akcją „Mała książka - Wielki człowiek”
Grupa Żabki ogląda książeczki z księgozbioru dla dzieci
Układamy węża z książek