Spotkanie przedszkolaków z autorką książek dla dzieci Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

19 października 2023 roku w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży. Na spotkanie przybyły 3 grupy z koszalińskich przedszkoli – „Sarenki” z Przedszkola Edukoland, „Liski” z Przedszkola 14 i „Żabki” z Przedszkola 16. Młodzi czytelnicy mogli zapoznać się z twórczością pisarki, poznali wiele tajemnic na temat tego skąd się biorą pomysły na książki i jak narodziła się Florka. Dzieci miały okazję posłuchać czytanych przez autorkę fragmentów książki „Florka. Z pamiętnika Ryjówki”. Pani Roksana próbowała zachęcić przedszkolaki, aby sami zaczęli tworzyć własne pamiętniki, w których można pisać o wielu rzeczach, tych dobrych i tych złych . Autorka opowiedziała jak radzić sobie w życiu z trudnymi emocjami, jak je rozpoznać i skąd one się biorą. Zaproszone na spotkanie sześciolatki zadawały wiele pytań, wykazały się ogromną ciekawością i wiedzą. Na koniec uczestnicy spotkania zrobili sobie wspólne zdjęcia i dostali pieczątki z Florką - najbardziej znaną bohaterką książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Książki Pani Roksany znajdują się w zbiorach naszej biblioteki, więc serdecznie zapraszamy do ich wypożyczania.

Dziękujemy Pani Roksanie za wspaniałe spotkanie!!!

Pieczątka z Florką
Zdjęcie grupy LISKI z autorką książek dla dzieci Roksaną Jędrzejewską-Wróbel