Na zdjęciu od prawej: Alicja Balcerzak, Iwola Sławińska
Na zdjęciu od prawej: Alicja Balcerzak, Iwola Sławińska

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w 18. już Dniu Bibliotekarza i Bibliotek. To święto obchodzone od 1985 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich jest realizowane przez biblioteki w całej Polsce w dniach 8-15 maja.

Niestety, już drugi raz z rzędu, ze względu na zaistniałą sytuację, wspólnie z czytelnikami, będziemy świętowali je w przestrzeni wirtualnej.
Tegoroczne hasło obchodów to „Znajdziesz mnie w bibliotece”, a jego autorką jest Marzena Przybysz, członek Prezydium Zarządu Głównego SBP.

My Bibliotekarze pragniemy, abyście Wy Czytelnicy myśleli o bibliotece jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Was. Abyście myśleli o bibliotece jako miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza. Czy skorzystacie z tej oferty? Możecie tu odnaleźć przygodę i miłość życia... do książek oczywiście... i kto wie co pozytywnego jeszcze.

Zapraszamy Was Drodzy Czytelnicy w kolejną wirtualną podróż z ciekawymi ludźmi i ich historiami. Swoje „Imiona śmierci” zaprezentuje Sylwia Waszewska. Alicja Balcerzak przybliży historię Brygidy i Konrada, kobiety i mężczyzny, Niemki i Polaka, doświadczonych przez II wojnę światową. Zaś Otylia Jędrzejczak opowie o tym, że „Sport to wspaniała przygoda życia, która uczy konsekwencji i determinacji w dążeniu do celu, a porażka to przystanek w drodze do sukcesu”. Bądźcie z nami.