Grupa Żabki

W ramach Tygodnia Bibliotek gościłyśmy w naszej Filii po raz pierwszy „Żabki” z Przedszkola 19 w Koszalinie. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się jak zostać czytelnikiem, jak należy obchodzić się z książkami oraz zostały zachęcone do wzięcia udziału w akcji „Mała książka - Wielki człowiek”. Dzieci chętnie oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki znajdujące się w naszym księgozbiorze, a potem z zaciekawieniem wysłuchały historii Bombika i Niusi z książki „Pobaw się ze mną”. Ta zabawna historia o przezwyciężaniu oporów przed kontaktem z innymi pokazała przedszkolakom, że wspaniała przyjaźń jest możliwa, nawet jeśli bardzo się od siebie różnimy. Na zakończenie przygody w bibliotece dzieci bawiły się z „Guzikową książką” i wykonały swoją własną zakładkę do książki.

Przedszkolaki zostają zapoznane z akcją „Mała książka - Wielki człowiek”
Czytamy o przygodach Bombika i Niusi
Grupa Żabki ogląda książeczki z księgozbioru dla dzieci
Tworzymy zakładki do książki