Dwie dziewczynki pozują razem do zdjęcia

Róża wiatru służąca do określania kierunków ma swoje początki już w czasach starożytnych. Na drodze rozwoju ostatecznie zostało określonych osiem najważniejszych stron świata.  Dziś róża wiatru ma funkcje przede wszystkim dekoracyjne.

Na wspomnianym przyrządzie służącym do wyznaczania kierunków znajdują się następujące symbole: N, S, W, E, NW, NE, SW, SE. Określają one nic innego, jak angielskie nazwy odpowiedników ośmiu stron świata: N- north- północ, S- south- południe, W- west – zachód, E- east – wschód, NW- north-west -północny-zachód, NE- north-east- północny- wschód, SW- south-west- południowy- zachód oraz SE- south-east - południowy- wschód.

Podczas naszej czwartkowej anglomanii, dzieci poznały historie kompasu, busoli i róży wiatru, jak również słownictwo angielskie związane z kierunkami świata. Mali miłośnicy zabaw z językiem angielskim, bezbłędnie określały położenie poszczególnych państw, miast i krajów. Dzieci wcieliły się w rolę rysowników i stworzyły artystyczne i piękne róże wiatrów.

Dzieci wraz z bibliotekarką siedzą na materacach i rozmawiają o kompasach i znaczeniu kierunków po angielsku
Zdjęcie róży wiatru i podpisanych kierunków
Dzieci kolorują róże wiatru  a bibliotekarka obserwuje ich pracę
Dzieci kolorują róże wiatru a bibliotekarka obserwuje ich pracę