Dzieci dyskutują o książce
Dzieci dyskutują o książce

Lisa czuje się samotna, ponieważ jej przyjaciółka Anna przeprowadziła się bardzo daleko z ulicy Armatniej w Oslo. Kilka dni później do domu Ani wprowadza się rodzina Bulka, niezwykle niskiego, rudego chłopca, który pięknie potrafi grać na trąbce i jest bardzo bystry. Sąsiadem Anny i Bulka zostaje szalony naukowiec, Doktor Proktor, który cały czas poszukuje pomysłu na wynalazek, który mógłby opatentować, a który pomógłby mu wrócić do Paryża, gdzie mieszka jego największa miłość, Julliete.

Anna, Bulek i Doktor Proktor tworzą niesamowicie zgrane trio i razem przygotowują… proszek do pierdzenia, które ma też kosmiczne właściwości. Nie będzie łatwo, oj nie… będą musieli walczyć z niesfornymi bliźniętami Truls i Trym Thrane, których ojciec namawia do kradzieży wynalazku. Na swojej drodze napotkają też anakondę i szczury, co napędzi im strachu.

Jak zakończyła się ta historia? Czy Truls i Trym wykradli proszek? Czy Lisa spotka jeszcze Annę? Czy Bulek zagra w orkiestrze z okazji Święta Niepodległości? Czy wreszcie Doktor Proktor spotka jeszcze Julliete? Na te i inne pytania, odpowiedź znajdziesz w książce!

Nasi klubowicze postanowili stworzyć alternatywne zakończenie losów ulubionych bohaterów skandynawskiej powieści, a ich ocena to 8,5/10.

GALERIA
Omawiana ksiązka
Omawiana ksiązka