Zdjęcie książki
Zdjęcie książki

Hela to foka szara, której przedstawicieli można spotkać u wybrzeży Bałtyku. Książka Renaty Kijowskiej opisuje przygody sympatycznego zwierzątka, które po wypuszczeniu z helskiego fokarium na wolność, musi poradzić sobie samodzielnie w nowym otoczeniu. Na swojej drodze spotyka morświna Sonarka, mewę Krejzi , meduzę Aurelię i wiele innych morskich mieszkańców. Jakie niebezpieczeństwa czyhają na Helę? Niestety największym wrogiem okazuje się człowiek, a raczej jego działalność, która zaśmieca i niszczy morski ekosystem.

Oprócz opowiadania, autorka wplata w treść książki fakty, dotyczące ekologii oraz smutne wnioski, które uświadamiają nam powagę sytuacji, dotyczącej dewastacji Natury.

Poruszanie tematu ekologii jest współcześnie szczególnie ważne. Ziemia tonie w śmiechach, codziennie kolejne osobniki fauny i flory zostają dopisane do listy zagrożonych gatunków. Przyszłość naszej planety leży w naszych rękach. Aby zwiększyć zainteresowanie i świadomość, należy położyć duży nacisk na edukację w tym zakresie. Jednym ze sposobów, aby dotrzeć do najmłodszych jest pisanie książek poruszających temat dbania o środowisko.

Historie opisywane w książce są oparte na autentycznych wydarzeniach, co jeszcze uwypukla problem braku świadomości wśród ludzi i obojętność wobec przyrody.

Klubowicze wykazali się dużą wiedzą oraz empatią w stosunku do omawianego problemu. Dyskusja o książce była pouczająca i zaowocowała wieloma pomysłami na zadbanie o przyszłość Ziemi.

GALERIA
Dzieci siedzą przy stole i dyskutują o ksiażce
Dzieci siedzą przy stole i dyskutują o ksiażce
Dzieci siedzą przy stole i dyskutują o ksiażce
Dzieci siedzą przy stole i dyskutują o ksiażce