Pola, na przekór oczekiwaniom rodziców, opuszcza rodzinną wieś i postanawia rozpocząć studia w Gdańsku. Na uczelni poznaje Aleksa, wykładowcę, w którym zakochuje się z wzajemnością. Para postanawia się pobrać, a wkrótce okazuje się, że na świat ma przyjść ich wspólne dziecko. Miłosną sielankę przerywa dramat, który na zawsze odmieni życie bohaterki. Największe wsparcie Pola otrzymuje od przyjaciela i wspólnika męża, który bez reszty oddaje się pomocy młodej, ciężarnej kobiecie. Łukasz proponuje jej jednak coś więcej, niż przyjacielską podporę.

Czy można zbudować własne szczęście na podwalinach tragicznych zdarzeń z przeszłości i wypełnić pustkę po drugiej osobie?

Magdalena Witkiewicz, autorka książki ,,Po prostu bądź”,  nie stawia łatwych pytań i nie daje gotowych odpowiedzi. Powieść zmusza czytelnika do oceny wyborów i postępowania Poli i Łukasza, pozwalając poznać motywy ich wyborów, poprzez naprzemiennie stosowaną pierwszoosobową narrację obojga bohaterów. Ich historie, pogmatwane i pełne skomplikowanych wątków, pokażą jedno: nic w życiu nie jest dane na zawsze.

GALERIA
wspólna dyskusja o przeczytanej książce
wspólna dyskusja o przeczytanej książce
wspólna dyskusja o przeczytanej książce
wspólna dyskusja o przeczytanej książce