Panie siedzą przy stole i dyskutują o książce

„Szepty kamieni” to nie tylko reportaż podróżniczy, ale przede wszystkim ciekawe historie mieszkańców Islandii, która jest pełna sprzeczności. Choć kraj ten nie jest wolny od niszczycielskiej siły żywiołów i kryzysów, wciąż przyciąga wielu ludzi ze względu na spokój, który można tam odnaleźć. Mieszkańców Islandii charakteryzuje również wiara w legendy, które zawierały historie o upiorach, duchach i elfach opowiadane z ust do ust, które do dziś są silnie zakorzenione w ich tradycji.

Autorzy książki i zarówno mieszkańcy Islandii, którzy na co dzień prowadzą bloga, poświęconego codzienności Islandczyków, w „Szeptach kamieni” odwiedzają  opuszczone zakątki wyspy, która zachwyca pięknem fiordów, ukazując przy tym surowe i mroczne oblicze natury.

Bibliotekarka rozmawia z uczestniczkami Dyskusyjnego Klubu Książki o "Szeptach kamieni"