Komiksowy podręcznik Rachel Brian „Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice- swoje i cudze” to idealne narzędzie do pracy z dziećmi. Opowiada on w lekki, zabawny sposób o tym czym są granice, jak je wyznaczać, respektować u innych, a także jak tworzyć zdrowe relacje.

Książka, dzięki zabawnym przykładom, pokazuje jak można się zachować w sytuacjach, które nie należą do łatwych. Przygotowuje dzieci na nie i podpowiada, że w najtrudniejszych warunkach zawsze można poprosić o pomoc. Na końcu podręcznika autorka umieściła kontakty do instytucji, które mogą pomóc dzieciom, co sprawia że zyskuje ona jeszcze większą wartość.

 

"Tematyka stawiania granic, ale też ich szanowania jest nam szczególnie bliska. Wspieramy tego typu inicjatywy, ponieważ dostarczają dzieciom wiedzy na temat granic własnego ciała, asertywności oraz zwiększają świadomość niepokojących zachowań."
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, patron książki

"Rachel Brian pokazuje, że dzieci mają swoje granice, a my, dorośli, możemy tylko pomóc im je rozpoznać i w razie potrzeby chronić. Czytając tę książkę razem z dziećmi, niejeden dorosły nauczy się czegoś nowego o swoich granicach..."
Tamara Kasprzyk, prezeska Fundacji Familylab, patrona ksiązki

"Nigdy wcześniej dorośli nie byli tak świadomi, że powinni nauczyć dzieci mówienia „nie”, „nie chcę”, „nie zgadzam się”. Czy jednak wiemy, jak je tego uczyć? Ta książka pomoże dzieciom stawiać granice. A ich rodzicom rozpocząć rozmowę na ten temat."
Emka Kowalska, dziennikarka i blogerka

"Ta książka w przystępny i zabawny sposób pomoże zrozumieć, czym jest świadoma zgoda, jak budować dobre relacje i gdzie szukać pomocy, jeśli będziemy jej potrzebować."
Anna Jurek, Fundacja Nowoczesnej Edukacji SPUNK

GALERIA
img20210324120957
img20210324120957