Dzieci dyskutują o książce

Powieść dla dzieci pt. „Amelia i Kuba. Nowa Szkoła” Rafała Kosika to kolejna dawka przygód tego duetu. Nasi klubowicze mieli już okazję czytać część pt. „Amelia i Kuba. Stuoki potwór. Tym razem przyjaciele zmieniają szkołę i próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości.  Jak zwykle, nie obejdzie się bez tarapatów, wywołanych lawiną niefortunnych zdarzeń. Poznajemy w niej nowe postaci, nierzadko zaskakujących swoją oryginalnością. Rafał Kosik porusza w niej ważne problemy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Hejt, ocenianie ludzi przez pryzmat posiadanego majątku, czy nieuczciwe załatwianie spraw przez dorosłych to tylko kilka z ważniejszych wątków tego utworu.

Niebanalne i zabawne historie zmuszają czytelnika do refleksji nad tym, co w życiu ważne i oceny postępowania bohaterów. Emil, Bolo, Azek czy Kazik to tylko niektórzy z nowo poznanych osób w życiu znanych dotychczas postaci. Nie zdradzę za wiele, ale nie zawiedziecie się czytając tą książkę.

W oczach klubowiczów książka zasługuję na ocenę 8/10. To było ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym, ale dzieci jednogłośnie oznajmiły, że klubu nie opuszczają i zostają z nami przez całą kolejną edycję, co wywołało uśmiech na naszych twarzach.

Dzieci dyskutują o książce
lista bohaterów wypisana na tablicy
bibliotekarka zapisuje na tablicy oceny klubowiczów