Dzieci pozują podczas warsztatów.

Kolejnym wydarzeniem, które udało nam się zorganizować dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwu Egmont spółka z.o.o. były iście komiksowe warsztaty w których udział wzięły dzieci ze szkoły podstawowej numer  10 w Koszalinie. W związku z pandemią koronawirusa i obostrzeniami  którymi zostały objęte biblioteki  po dotarciu do budynku głównego Koszalińskiej Biblioteki Publicznej podzieliliśmy się na dwie 15 osobowe grupy.  Podczas gdy pierwsza z grup brała udział w komiksowych warsztatach, grupa druga pod okiem pracownika działu Informacyjno-Bibliograficznego poznała historię biblioteki i zwiedziła jej zakamarki, które na co dzień nie są dostępne dla czytelników. Podczas trwania zajęć mieliśmy okazję świetnie się bawić a zarazem wiele nauczyć. Rozmawialiśmy o komiksach, czym są, jaką mają formę, co je cechuje. Dowiedzieliśmy się jakie są zalety czytania komiksów. Dzieci opowiedziały też jakie komiksy są ich ulubionymi i tu najczęściej padały odpowiedzi „Kaczor Donald”, „Kajko i Kokosz”, „Smerfy”. Każdy miał też okazję stworzyć swój własny komiks pamiętając  co musi on zawierać, sprawiło to uczestnikom wiele radości. Pozostając w dobrym humorze i nastroju do zabawy, zagraliśmy w „żywe BINGO”. Każdy z uczestników miał wypełnić  imionami koleżanek i kolegów kartkę z pytaniami które dotyczyły jego. Dzięki tej zabawie mieliśmy okazję lepiej się poznać i więcej się o sobie dowiedzieliśmy. Skłoniło nas to do dyskusji na temat gier planszowych, zgodnie stwierdziliśmy że jest to znakomita rozrywka dla całej rodziny. Na koniec warsztatów zainspirowani komiksami o Smerfach przypomnieliśmy sobie jakie znamy emocje, wspólnie próbowaliśmy je również pokazać , nie zabrakło przy tym łez, ale tylko tych spowodowanych śmiechem.

Bibliotekarka pokazuje dzieciom komiksy
Dzieci przeglądają komiksy
Dzieci tworzą własne komiksy
Dzieci pozują pokazując emocje.