Przedszkolaki słuchają bibliotekarki.

12 grudnia "Sówki" po raz kolejny odwiedziły naszą bibliotekę.

Tym razem czekał na nie list - i to od samego Świętego Mikołaja!

Święty ukrył w bibliotece osiem "mikołajkowych zadań", które Sówki musiały odnaleźć, a potem wykonać - i tak np. przedszkolaki zatańczyły mikołajkowy taniec, zaśpiewały świąteczną piosnkę, ułożyli mikołajkowe puzzle, doszło nawet do zimowej bitwy na śnieżki z papierowych gazet! Dużo śmiechu było przy zadaniu, podczas którego dzieci musiały przekazywać sobie plastikową butelkę bez użycia rąk oraz przy zadaniu podczas którego Sówki musiały jak najszybciej założyć bluzkę na lewą stronę. Nawet te zadania nie stanowiły trudności dla tych dzielnych zuchów. Nic więc dziwnego, że w odnalezionym mikołajowym worze , każda Sówka znalazła dla siebie cukierka.

Na koniec pani Paulina przeczytała piękną świąteczną książkę pt. "Wesołych Świąt Gus", z bardzo mądrym przesłaniem: "W Święta chodzi o to, żeby robić różne rzeczy dla tych, których się kocha" .

Dziękujemy Pani Ani i Pani Magdzie za odwiedziny i wszystkim życzymy Wesołych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Mikołaja z workiem pełnym prezentów!

Bibliotekarka czyta dzieciom książkę.
Książka pt. "Wesołych Świąt Gus"
Przedszkolaki wykonują zadania.
List od Święteho Mikołaja.