Przedszkolaki z bibliotekarką

We wtorkowe przedpołudnie naszą bibliotekę odwiedziły „Jagódki” z przedszkola Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Przedszkolaki wykonały plakat do przedszkolnego kącika czytelniczego, o tym jak należy postępować z książkami. Wysłuchali książeczki Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia w Bibliotece”. Bardzo mocno zaangażowali się w dmuchanie, kręcenie i bujanie książeczką, by wypędzić potwora z książki Toma Fletchera pt. „W twojej książce mieszka potwór”. Tak jak młodzi koledzy z przedszkola w dniu poprzednim, „Jagódki” sprostały plastycznemu zadaniu i własnoręcznie wykonali zakładki do książek. Wszystkim to zadanie sprawiło wiele radości, nawet Panie przedszkolanki wzięły udział w plastycznym wyzwaniu. A na deser książeczki… aż trudno było wracać do przedszkola.

Przedszkolaki słuchają czytanej książki.
Dzieci wykonują własnezakładki do książek.
Dzieci oglądają książki.
Plakat wykonany przez dzieci wspólnie z bibliotekarką do przedszkolnego kącika czytelniczego.