Plakat promujący Dni Koszalina z biblioteką
Plakat promujący Dni Koszalina z biblioteką

Tegoroczne Dni Koszalina 21 – 23 maja 2021 r. Koszalińska Biblioteka Publiczna przedstawia ph. Kryminalne.

Mamy dla Państwa wiele atrakcji! Bądźcie z Nami!

  •  Jak przystało na bibliotekę, będziemy promować czytelnictwo i przekonywać, że moda na czytanie jest niezmienna. Zaprezentujemy twórczość Roberta Małeckiego – politologa, filozofa i dziennikarza, a także nauczyciela kreatywnego pisania i autora bestsellerowych kryminałów. Uznawany jest on za jednego z najlepszych specjalistów w tej branży.

Na spotkanie online z autorem zapraszamy w dniu 21 maja o godzinie 17.00. Będzie ono dostępne na fb KBP.

  •  Kolejną atrakcją będą „Po śladach do… Niekryminalne historie komisariatów w opowieści Iwony Sławińskiej”, akcja organizowana we współpracy z grupą Stary Koszalin - Miłośnicy. Iwona Sławińska, pasjonatka historii regionu (historyk z wykształcenia), w trzech w krótkich filmikach opowie o historii budynków znajdujących się dzisiaj przy ul. Jedności, Krakusa i Wandy oraz Andersa. Opowieść „przewodniczki” wzbogacona będzie o archiwalne dokumenty i pocztówki udostępnione przez Zbigniewa Wojtkiewicza. Filmiki publikowane będą na kanale YT i fanpage’u KBP w dn. 21-23 maja od godz. 12.00.
  •  Dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji w Koszalinie, jedna z niewielu w Polsce kobiet, sierż. sztab. Agnieszka Kucharek, która pracuje jako technik kryminalistyki w Ogniwie Techniki Kryminalistycznej, w krótkim filmie, przybliży pracę z zakresu dziedziny kryminalistyki i medycyny sądowej. Film ten ukaże się na kanale YT i fanpage’u KBP w dn. 23 maja od godz. 10.00.

Zapraszamy!