II c i Sp nr 1 w bibliotece

Dzisiejszy poranek należał do drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koszalinie.

Spotkanie z teatrzykiem Kamishibai przyniosło dziś nieoczekiwany zwrot akcji, gdyż dzieciom wyjątkowo spodobało się wcielanie w rolę czytającego.

Syrop Maga Abrakabry przedstawiła bibliotekarka, a uczniowie przedstawiali "Abecadło" Juliana Tuwima.

Te zabiegi na nic się zdały, gdyż szkolna gawiedź bezbłędnie odpowiadała na trudne zagadki o czarodziejskiej historii.

Kiedy przyszedł czas na sporządzanie magicznego eliksiru, to cóż dużo by mówić, pomieszanie z poplątaniem sprawiło, że syrop nam zzieleniał. Śmiałków jednak do próbowania nie brakowało...

Studząc emocje dzieci wysłuchały podobno bardzo nudnej "książki bez obrazków".... Nic bardziej mylnego, Bolipupek rozśmieszył dzieciaki na dobre.

Na koniec, jak zawsze prezentacja tych najbardziej wyjątkowych książek. A te ochy i achy to miód na nasze bibliotekarskie serca.

Teatrzyk Kamishibai i Syrop Maga Abrakabry
Nauka obsługi Teatrzyku Kamishibai
Zagadki dla uczniów
Eksperyment
Tworzymy miksturę syropu
Syrop Maga Abrakabry
Co w regałach bibliotecznych możemy ciekawego znaleźć?
Prezentacja książek
Czytamy "Książkę bez obrazków" B.J. Novak