Zapraszamy na kolejne spotkanie miłośników książki czyli Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 19 kwietnia br. o godz. 16.30 w naszej bibliotece.Tym razem rozmawiać będziemy o książce pt. "Cud chłopak"- R. J. Palacio.

WZRUSZAJĄCA I JEDNOCZEŚNIE ZABAWNA OPOWIEŚĆ O WALCE DZIECKA Z PRZECIWNOŚCIAMI LOSU

„Nie jestem zwykłym dzieckiem tylko dlatego, że nikt nie patrzy na mnie jak na zwykłe dziecko” – mówi o sobie August. I nie mija się z prawdą, bo przecież na widok „zwykłego” dziesięciolatka młodsze dzieci nie uciekają z krzykiem, a starsze i dorośli nie odwracają głowy z obrzydzeniem lub przerażeniem albo – w najlepszym wypadku – z konsternacją.

August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i zanim skończył dziesięć lat, przeszedł 27 operacji. Do tej pory widział siebie oczami kochających go bezwarunkowo rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?

R. J. Palacio napisała prostoduszną, ciepłą, podnoszącą na duchu opowieść, która sprawia, że czytelnicy na przemian śmieją się i płaczą. Książkę „Cud chłopak” zainspirowało prawdziwe wydarzenie z życia autorki i jej rodziny: Pewnego razu, gdy z młodszym synem czekała przed cukiernią na mleczne napoje, obok niej na ławce usiadła dziewczynka ze zdeformowaną twarzą. Na jej widok chłopiec wpadł w histerię, a pani Palacio oblała się rumieńcem zakłopotania, mama dziewczynki zareagowała jednak spokojnie – jakby nauczona kilkuletnim doświadczeniem doskonale wiedziała, jak poradzić sobie w sytuacji kryzysowej – po prostu wzięła dziewczynkę za rękę i powoli odeszła.

Ta urocza mądra książka, ujmująca w krótkie dynamiczne rozdziały pełne ciepła relacje rodzinne i codzienność hałaśliwej, rozemocjonowanej społeczności szkolnej, spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

NR 1 NA LIŚCIE BESTSELLERÓW  NEW YORK TIMESA!
 
JEDNA ZE 100 KSIĄŻEK NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYCH SIĘ W 2013 ROKU W STANACH ZJEDNOCZONYCH!
 
NAJLEPSZA KSIĄŻKA AMAZONA W  2012 ROKU!
 
NAJLEPSZA DZIECIĘCA KSIĄŻKA 2012 ROKU WEDŁUG:
School Library Journal,  Publishers Weekly,  Kirkus Reviews  oraz  Booklist

Żródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com